Je bedrijf verkopen? Begin op tijd met voorbereiden

Je bedrijf verkopen is geen dagelijkse kost. Het is een grote stap, vaak met emotionele én financiële impact. Of je nu denkt aan stoppen over een paar jaar of al concreet op zoek bent naar een koper: tijdigheid is cruciaal. De waarde van je bedrijf, je pensioenvoorziening, de fiscale gevolgen en de interesse van kopers hangen allemaal samen met keuzes die je ruim van tevoren moet maken. Apuls begeleidt ondernemers die hun bedrijf willen verkopen of juist een bedrijf willen overnemen – van eerste oriëntatie tot afronding.

Wat komt er kijken bij een verkoop?

“Als iemand bij ons binnenstapt met het idee om te verkopen, dan beginnen we bij de basis”, zegt Jan Tabak, mede-eigenaar van Apuls. “Wat is de huidige rechtsvorm? Hoe zien de resultaten eruit? Zit er een bedrijfspand bij? Al die factoren spelen een rol.”

Een verkoop vraagt voorbereiding. Niet alleen fiscaal en juridisch, ook strategisch. “Een koper kijkt naar meer dan alleen winst. Is het bedrijf toekomstbestendig? Hoe ziet de klantenkring eruit? Wat blijft er over als de eigenaar vertrekt?”, legt Tabak uit. En misschien wel de belangrijkste vraag: is het bedrijf verkoopklaar?

Drie tot vijf jaar vooraf beginnen

Daarom adviseert Apuls om drie tot vijf jaar vóór een mogelijke verkoop al in actie te komen. “Je kunt dan bijvoorbeeld nog je resultaten verbeteren, overwegen of je rechtsvorm wel klopt, of je het pand beter in een BV kunt onderbrengen en hoe je pensioen eruitziet.” Want de opbrengst van je bedrijf is lang niet altijd genoeg om comfortabel van te leven.

Discretie en strategie gaan hand in hand

Ook speelt discretie een grote rol. “Zodra het bekend wordt dat je wilt stoppen, kan dat onrust veroorzaken bij personeel en leveranciers. Dat wil je voorkomen. Strategisch plannen en in stilte voorbereiden is vaak beter.” Apuls begeleidt dit hele proces stap voor stap – van eerste oriëntatie tot het daadwerkelijk vinden van een koper.

Ook voor kopers biedt een overname kansen

En ook kopers zijn welkom bij Apuls. Ondernemers die willen groeien of uitbreiden, oriënteren zich steeds vaker op overnames. Tabak: “Een koper vraagt zich vervolgens af of het bedrijf een goede match is en wat de risico’s en kansen zijn.”

Laat je goed adviseren

Of je nu verkoopt of koopt, Apuls staat klaar met advies, begeleiding én een groot netwerk. En misschien wel het belangrijkste: ze helpen je de juiste vragen te stellen. Want een bedrijf overdragen doe je niet zomaar.

De voordelen van Apuls

Openingstijden

Heeft u een vraag?